Praxis

Вашата продавница за храна за миленици

Нарачај го производот

Оставете ваши контакт информации и нашите агенти ќе ве побараат со сите информации околу нарачката.

Ale Dog High Power 18 Kg

Цена

1750 ден.

Цена на килограм:

97.22 ден / 1 KG

Опис

Kомплетна храна која ги содржи сите потребни компоненти за целосна и комплетна исхрана на вашето куче. Состав- Дехидрирано пилешко месо, дехидрирано месо, житарици, животински масти и масла, репка пулпа,минерали, фруктоолигосахариди (FOS) (0,05%), Yucca schidigera, Аналитички состав- влага 8% ,сирови протеини 29%,Сирови Влакна 3,5%,Сирови масти и масла 13%,Сиров пепел 9,0%. Адитиви во Кг- Вит. А U.I. 15.000,Вит. Д3 U.I. 1400,Вит. Е 110 мг ,Железо (железо карбонат) 100 мг ,Железо (железо оксид) 350 мг,Цинк (цинк оксид) 120 мг, Бакар (бакар карбонат) 3,5 мг,Манган (манган карбонат) 10 мг ,Јод (калиум јодид) 2,2 мг,Антиоксиданси . Да се чува на суво и ладно место.

Земја на потекло:

Италија

Погледни PDF

ОСТАНАТИ ПРОИЗОВДИ