Praxis

Вашата продавница за храна за миленици

Нарачај го производот

Оставете ваши контакт информации и нашите агенти ќе ве побараат со сите информации околу нарачката.

Ale Dog Junior 10 kg

Цена

1100 ден.

Цена на килограм:

110 ден / 1 KG

Опис

Kомплетна храна, извор на важни хранливи состојки. Оваа храна е дизајниран за средна или голема раси кутриња во текот на одвикнување и првите чекори на растењето.од 20 ден па се до 12/24 месец старост • Состав- Дехидрирано пилешко месо, житарици, масла и маснотии, зеленчук нус-производи, минерали,фруктоолигосахариди(FOS) (0,05%). Аналитички состав- влага 8% ,сирови протеини 27%,Сирови Влакна 3,5%,Сирови масти и масла 13%,Сирови пепел 9,5%. Адитиви во Кг- Вит. А U.I. 15.000,Вит. Д3 U.I. 1400,Вит. Е 110 мг,Железо (железо карбонат) 100 мг ,Железо (железо оксид) 350 мг,Цинк (цинк оксид) 120 мг, Бакар (бакар сулфат пентахидрат) 3,5 мг,Манган (манган карбонат) 10 мг ,Јод (калиум јодид) 2,2 мг,Антиоксиданси . Да се чува на суво и ладно место.

Земја на потекло:

Италија

Погледни PDF

ОСТАНАТИ ПРОИЗОВДИ