Praxis

Вашата продавница за храна за миленици

Нарачај го производот

Оставете ваши контакт информации и нашите агенти ќе ве побараат со сите информации околу нарачката.

Ale Dog Maintenance Plus 18 kg

Цена

1250 ден.

Цена на килограм:

69.44 ден / 1 KG

Опис

Ги содржи сите потребни компоненти за целосна и комплетна исхрана за вашето куче. • Состав- Дехидрирано јагнешко месо 25%,пченка,пченица,животинска маст,дехидрирано пилешко месо 4%,репка,би-калциум фосфат,фруктоолигосахариди (FOS) (0,05%). Аналитички состав- Влага 8% ,сирови протеини 21%,Сирови Влакна 3,5%,Сирови масти и масла 10%,Сирови пепел 9%. Адитиви во Кг- Вит. А U.I. 10.000,Вит. Д3 U.I. 750,Вит. Е 70 мг ,Железо (железо карбонат) 80 мг ,Цинк (цинк оксид) 95 мг,Бакар (бакар карбонат) 3 мг ,Манган (манган карбонат) 8 мг ,Јод (калиум јодид) 1,7 мг,Антиоксиданси . Да се чува на суво и ладно место.

Земја на потекло:

Италија

Погледни PDF

ОСТАНАТИ ПРОИЗОВДИ