Praxis

Вашата продавница за храна за миленици

Нарачај го производот

Оставете ваши контакт информации и нашите агенти ќе ве побараат со сите информации околу нарачката.

Alleva Holistic Chicken & Fowl 3Kg-12 Kg

Цена

3100 ден.

2600 ден.

Цена на килограм:

260 ден / 12 KG

300 ден / 3 KG

Опис

Ултрапремиум Kомплетна храна за кучиња (формула без житарици ) формулирана според наследните навики на предците на кучињата.Висок содржај на висококвалитетни протеини (од кои 70% суво и свежо пилешко и месо од патка) којa помагат за одржување на здравјето и тонусот на мускулатурата на важето куче.Хипоалергичната формула е идеална за намалување или елиминирање на проблемите со нетолеранција на глутен и алергији. Богата со природни есенцијални микронутриенти кои предците на кучињата ги наоѓаа во природата Состав- Пилешко и месо од патка(дехидрирано пилешко месо 40%, свежо пилешко месо 20%, дехидрирано паткино месо 10%), грашок, пилешко масло, компирски скроб, грашок целулоза, пилешки црн дроб,цело дехидрирано јајце,масло од треска,свеж сок(извор на гликоза боровинки0,3%,морков 0,3%црна рибизла 0,2%),кондроитин сулфат, schidigerа yucca, пастеризиран сок од селектирани алпски билки (Аrtemisia Аbsenthium L, Кучешка Роза L, Plantago Major L), Фруктоолигосахариди. Аналитички состав- Сирови протеини 38%, Сирови масти и масла 18%,Сирови влакна 3%, Сиров пепел 9%, влага 8% ,Линолеинска киселина 3,5%,Омега 6-1,75%,Омега 3-0,30%. Адитиви во Кг- Вит. А U.I. 22.500,Вит. Д3 U.I. 1200,Вит. Е 140 мг ,Вит.Б1-11мг,Вит.Б2-9мг,Вит.Б6-4,5мг,Вит.Б12-0,08мг,Биотин 0,13мг,Вит.ПП 60мг,Вит.К 1,2мг,Фолна киселина 1,4мг,Пантотенска киселина 230мг,Инозитол 1300мг,Железо (железо карбонат)190 мг,Цинк (цинк оксид) 230мг, Бакар(бакар карбонат)8,6мг,Манган (манган карбонат)50мг,Јод (калиум јодид)2мг,Селен 0,15 мг,Антиоксиданси . Да се чува на суво и ладно место.Произодител и земја на потекло Диуса Пет Италија.

Земја на потекло:

Италија

Погледни PDF