Praxis

Вашата продавница за храна за миленици

Нарачај го производот

Оставете ваши контакт информации и нашите агенти ќе ве побараат со сите информации околу нарачката.

Ciuffi Atletico 10 kg

Цена

850 ден.

Цена на килограм:

85 ден / 1 KG

Опис

Комплетна храна за возрасни кучиња од средни и големи раси со високо ниво на активност, Живина (6%) - ориз (4%) - Спанаќ и црвена репка (0,56% свежи).Состав - Житарици (интегрални ориз 4%), месо и животински деривати (живина 6%), деривати од растителнопотекло, растителни протеини екстракти, масла и масти, зеленчук (сушени спанаќ 0,04%,суво црвено цвекло 0,02%),свеж зеленчук 0,56% Аналитички состав- сирови протеин 23%, Сирови Влакна 3,7%,Сирови масти и масла 11,5%,Сиров пепел 9,15%. Адитиви во Кг-Витамин А 10.800 И.Е.Витамин Д3 605 И.Е.Витамин Е (сите RAC-алфа-токоферил ацетат) 65,00 мг,Бакар карбонат 37мг,Цинк оксид 67мг,Железо карбонат 139мг,Калциум јодад 1,66 мг,манган оксид 24мг,Натриум селенит 0,24 мг, Антиоксидансите (ЕК),Боја (ЕК ). Да се чува на суво и ладно место.

Земја на потекло:

Италија

Погледни PDF