Praxis

Вашата продавница за храна за миленици

Нарачај го производот

Оставете ваши контакт информации и нашите агенти ќе ве побараат со сите информации околу нарачката.

Clan Medium Lamb 15Kg

Цена

1350 ден.

Цена на килограм:

Опис

Мк-CLAN MAXI LAMB 3-15 Kg- Комплетна храна за возрасни гигант кучиња постари од 24 месеци . • Состав- Месо од живина (дехидрирано пилешко 14%), дехидрирано јагнешко месо ( 8%) , пченка, пченица, ориз, пилешко масло, репка пулпа,екстракт пилешки протеини, монокалциум фосфат,натриум хлорид , фрукто-олигосахариди (FOS) (0,05%), глукозамин HCL(0,04%) Yucca schidigera, Kондроитин сулфат (0,035%), Аналитички состав- влага 8% ,Сирови протеини 25%,Сирови Влакна 3%,Сирови масти и масла 12%,Сиров пепел 8,5%. Адитиви во Кг- Витамин А И.Е. 13000,Витамин Д3 И.Е. 980,Витамин Е 90мг ,Железо (железо карбонат) 95мг,Цинк (цинк оксид) 115 мг ,Бакар (бакар карбонат) 4,5 мг ,Манган (манган карбонат) 25 мг,Јод (калиум јодад) 0,6 мг,Селен (натриум селенит)0,03 mg ,Инозитол 1500 ,Антиоксиданси

Земја на потекло:

Италија

Погледни PDF

ОСТАНАТИ ПРОИЗОВДИ