Praxis

Вашата продавница за храна за миленици

Нарачај го производот

Оставете ваши контакт информации и нашите агенти ќе ве побараат со сите информации околу нарачката.

Clan Medium Venision 15 Kg

Цена

1350 ден.

Цена на килограм:

Опис

Clan Medium Venison- Комплетна храна за возрасни кучиња од средни раси постари од 12 месеци,богата со високо сварливи протеини кои го одржуваат мускулниот тонус. Присуството на глукозамин и хондроитин сулфат во храната ги штити зглобовите, додека ФОС ја стимулира работата на цревните лактобацили, а масните киселини од омега 3 ја негуваат кожата и ја прават крзното сјајно. СОСТАВ: дехидрирано месо (пилешко 14%) дехидрирана месо од дивеч (елен 8%) пченка, ориз, пилешки маснотии, сушена цвекло, екстракт од пилешки протеини, калциум фосфат, натриум хлорид, овошени олигосахариди FOS (0,05% хидрохлорид), глукозамин 0,04%), хондронитин сулфат (0,035%), корен од јука. АНАЛИТИЧКИ СОСТАВ: Сиров протеин 25,0%, Сирова маст 12,0%, Сиров пепел 8,5%, влага 8,0%, Сирова влакна 3,0%, масни киселини од омега 3 0,2%. ДОДАТОЦИ / кг: додатоци во исхраната: витамин А 13000 IU, витамин Д3 980 IU, витамин Е (алфа-токоферол) 90 мг, железо (железо-карбонат) 95 мг, цинк (цинк оксид) 115 мг, бакар (бакар-карбонат) ) 4,5 мг, магнезиум (магнезиум карбонат) 25 мг, јод (калиум јодид) 0,6 мг, селен (натриум селенит) 0,03 мг, антиоксиданти

Земја на потекло:

Италија

Погледни PDF

ОСТАНАТИ ПРОИЗОВДИ