Praxis

Вашата продавница за храна за миленици

Нарачај го производот

Оставете ваши контакт информации и нашите агенти ќе ве побараат со сите информации околу нарачката.

Dog & Dog Expert Puppy 20 Kg

Цена

2250 ден.

Цена на килограм:

112.5 ден / 1 KG

Опис

Целосна храна за кутриња богата со пилешко. Состав:Преработени животински протеини(од кои дехидрирано пилешко месо 14%), пченка ,пченкино крмно брашно ,пилешка маст,пченкарно крмно брашно ,оњуштен ориз ,риба,сушена репина каша,пиварски квасец,хидролизирани животински протеини,фрукто-олигосахариди,дикалциум фосфат. Аналитички состав:сирови протеини 27,00%,Сирови Влакна 2,70%,Сирови масти и масла 15,00%,Сиров пепел 9,20%.Адитиви во Кг-Вит.А 20000 ИЕ,Вит.Д 1100 ИЕ,Вит.Е 120 мг(алфа-токоферил ацетат ),Л-лизин 800 мг Бетаин 240 мг,железо сулфат пентахидрат 55 мг,Цинк оксид 100мг,железо карбонат 205 мг,Калциум јодат безводен 2,46 мг,Манган оксид 25 мг,натриум селенит 0,35.Антиоксидан . Да се чува на суво и ладно место.

Земја на потекло:

Италија

Погледни PDF

ОСТАНАТИ ПРОИЗОВДИ