Praxis

Вашата продавница за храна за миленици

Нарачај го производот

Оставете ваши контакт информации и нашите агенти ќе ве побараат со сите информации околу нарачката.

Gemma Adult Sensible Hair Skin 3 kg

Цена

720 ден.

Цена на килограм:

240 ден / 1 KG

Опис

Комплетна храна за возрасни кучиња, за поддршка на дермални функција во случај на дерматози и прекумерно губење на влакната. Состав: Рибен оброк (18%), пченка, пченица, ориз, масла и масти (0,5%),Соја оброк, сушена репка, пченка глутен, пивски квасец, хидролизирани животински протеини, минерали.Сурови протеини 24,50%,Сурови влакна 3.00%,Сурови масла и масти 12,00%,Суров пепел 6,50%,Омега 6 масни киселини мин. 2,70%,Омега 3 масни киселини мин. 0,55%,Витамин А 18.000 И.Е.,Витамин Д3 1000 И.Е.,Витамин Е 650.00 mg,50.00 mg на витамин Ц,Бакар сулфат пентахидрат 60.00 mg,Цинк Оксид 200,00 mg,Железо Карбонат 230.00 mg,Безводен Калциум 2,80 мг ,Манган Оксид 40,00mg,Натриум Селенит 0,40 mg ,Технолошки адитиви: антиоксиданти (ЕК). Да се чува во Суво и Ладно место.

Земја на потекло:

Италија

Погледни PDF