Praxis

Вашата продавница за храна за миленици

Нарачај го производот

Оставете ваши контакт информации и нашите агенти ќе ве побараат со сите информации околу нарачката.

Gemma Adult Sensible Intestinal 3 kg

Цена

720 ден.

Цена на килограм:

240 ден / 1 KG

Опис

Специјална диететска храна за возрасни кучиња со дигестивни пореметување, Состав: Рибен оброк (19%), ориз (25%), масла и масти ,Соја оброк, сушена репка, пченка глутен, хидролизирани рибни протеини,калциум фосфат,фруктоолигосахариди (1%), Сурови протеини 28,00%,Сурови влакна 2.40%,Сурови масла и масти 12,00%,Суров пепел 7,00%,Омега 6 масни киселини мин. 2,60%,Омега 3 масни киселини мин. 0,60%,Витамин А 18.000 И.Е.,Витамин Д3 1000 И.Е.,Витамин Е 150.00 mg,50.00 mg на витамин Ц,Бакар сулфат пентахидрат 60.00 mg,Цинк Оксид 110,00 mg,Железо Карбонат 230.00 mg,Безводен Калциум 2,80 мг ,Манган Оксид 40,00mg,Натриум Селенит 0,40 mg ,Таурин 1,500.00мг , Технолошки адитиви: антиоксиданти (ЕК). Да се чува во Суво и Ладно место.

Земја на потекло:

Италија

Погледни PDF

ОСТАНАТИ ПРОИЗОВДИ