ул. Благоја Тоска бр. 63 Тетово

072 273 869

Praxis

Вашата продавница за храна за миленици

Нарачај го производот

Оставете ваши контакт информации и нашите агенти ќе ве побараат со сите информации околу нарачката.

Gemma Adult Sensible Renal 3 kg

Цена

720 ден.

Цена на килограм:

240 ден / 1 KG

Опис

Специјална диететска храна за возрасни кучиња со бубрежни болести , Состав: Рибен оброк (5%), ориз, масла и масти ,Соја оброк, сушена репка, пченка, хидролизирани рибни протеини,калциум фосфат (0.85%) ,фруктоолигосахариди, Сурови протеини 18,00%,Сурови влакна 3.60%,Сурови масла и масти 14,00%,Суров пепел 5,00%,Омега 6 масни киселини мин. 2,20%,Омега 3 масни киселини мин. 0,90%,калциум ,фосфор, содиум, Витамин А 18.000 И.Е.,Витамин Д3 1000 И.Е.,Витамин Е 500.00 mg, Бакар сулфат пентахидрат 60.00 mg,Цинк Оксид 110,00 mg,Железо Карбонат 230.00 mg,Безводен Калциум 2,80 мг ,Манган Оксид 40,00mg,Натриум Селенит 0,40 mg ,Таурин 1,500.00мг , Технолошки адитиви: антиоксиданти (ЕК). Да се чува во Суво и Ладно место.

Земја на потекло:

Италија

Погледни PDF

ОСТАНАТИ ПРОИЗОВДИ