ул. Благоја Тоска бр. 63 Тетово

072 273 869

Praxis

Вашата продавница за храна за миленици

Нарачај го производот

Оставете ваши контакт информации и нашите агенти ќе ве побараат со сите информации околу нарачката.

Kiramore Dog Adult Maintenance 15 kg

Цена

1750 ден.

Цена на килограм:

117 ден / 1 KG

Опис

Комплетна храна за возрасни кучиња со средна големина со просечно ниво на активност, од 12-от месец од животот,Крокети богати со пилешко и со ориз Состав Житарици (олуштен ориз 4%), месо и животински деривати (пилешко 14%), деривати од растително потекло (сушени репка пулпа 3%), масла и масти, растителни протеини екстракти, квасец, разни шеќери (Фрукто-олигосахариди 0,05%).Аналитички состав:сирови протеин 26,40%, Сирова Влакна 3,4%,Сирове масти 13%,Сирови пепел 6,60% Омега-6 масни киселини 1,85% Омега 3 масните киселини 0,07% Адитиви во Кг-Вит.А18,000 ИУ,Вит.Д 1000 ИУ,Вит.Е 150 мг, ,вит ц 50,00 мг , железо сулфат пентахидрат 60,00 mg ,Цинк оксид 110 мг, железо карбонат 230 мг,Калц. јодат безвод2,77мг,Манган оксид 40 Натриум селенит 0,39 мг и антиоксиданс(ЕЦ).Да се чува на суво и ладно место.

Земја на потекло:

Италија

Погледни PDF

ОСТАНАТИ ПРОИЗОВДИ