Praxis

Вашата продавница за храна за миленици

Нарачај го производот

Оставете ваши контакт информации и нашите агенти ќе ве побараат со сите информации околу нарачката.

Kiramore Dog Adult Mini Tonic 15 kg

Цена

2000 ден.

Цена на килограм:

133 ден / 1 KG

Опис

Комплетна храна за возрасни кучиња мини и со мала големина .Крокети богати со јагнешко .Состав Житарици, месо и животински деривати (јагнешко 6%), деривати од растително потекло (сушени репка пулпа 2%), масла и масти, растителни протеински екстракти, разни шеќери (Фрукто-олигосахариди 0,05%).Аналитички состав:сирови протеин 26,00%,Сирова Влакна 3,3%,Сирове масти 15%,Сирови пепел 7,80% Омега-6 масни киселини 1,9% Омега 3 масните киселини 0,07% Адитиви во Кг-Вит.А18,000 ИУ,Вит.Д 1000 ИУ,Вит.Е 150 мг, ,вит ц 50,00 мг , железо сулфат пентахидрат 60,00 mg ,Цинк оксид 110 мг, железо карбонат 230 мг,Калц. јодат безвод2,77мг,Манган оксид 40 Натриум селенит 0,39 мг и антиоксиданс(ЕЦ).Да се чува на суво и ладно место.

Земја на потекло:

Италија

Погледни PDF

ОСТАНАТИ ПРОИЗОВДИ