ул. Благоја Тоска бр. 63 Тетово

072 273 869

Praxis

Вашата продавница за храна за миленици

Нарачај го производот

Оставете ваши контакт информации и нашите агенти ќе ве побараат со сите информации околу нарачката.

Kiramore Dog Adult Regular

Цена

1750 ден.

Цена на килограм:

117 ден / 1 KG

Опис

Комплетна храна за возрасни голема раса на кучиња со нормално ниво на активност од 15/18/24 месечна возраст па натаму .Крокети богати со мисирка . Состав: Житарици, месо и животински деривати (мисирка 14%), деривати од растително потекло (сушени репка пулпа 3%), масла и масти, растителни протеински екстракти, разни шеќери (Фрукто-олигосахариди 0,05%).Аналитички состав:сирови протеин 24,50%,Сирова Влакна 3,3%,Сирове масти 11%,Сирови пепел 6,70% Омега-6 масни киселини> 1,70% Омега 3 масните киселини >0,05%. Адитиви во Кг-Вит.А 20,000 ИУ,Вит.Д 1.100 ИУ,Вит.Е 120 мг, ,вит ц 50,00 мг , железо сулфат пентахидрат 50,00 mg ,Цинк оксид 90 мг, железо карбонат 185 мг,Калц. јодат безводm 2,22мг,Манган оксид 32.5 mg,Натриум селенит 0,32 мг и антиоксиданс(ЕЦ). Да се чува на суво и ладно .

Земја на потекло:

Италија

Погледни PDF