Praxis

Вашата продавница за храна за миленици

Нарачај го производот

Оставете ваши контакт информации и нашите агенти ќе ве побараат со сите информации околу нарачката.

Kiramore Dog Adult Sensitive 15Kg

Цена

2000 ден.

Цена на килограм:

133 ден / 1 KG

Опис

Комплетна храна за возрасни кучиња,средна големина, со нормално ниво на активност од 12 месечна возраст па натаму со сенситивна кожа .Крокети богати со лосос . Состав: Житарици, месо и месни производи,риба и рибни нуспроизводи (лосос дехидриран 6%,што е еквивалентно на 19,5 % свеж лосос), деривати од растително потекло (сушени репка пулпа 3%), квасци, растителни протеински екстракти, разни шеќери (Фрукто-олигосахариди 0,05%). Аналитички состав:сирови протеин 25%,Сирова Влакна 3,4%,Сирове масти 13%,Сирови пепел 6,90% Омега-6 масни киселини> 1,80% Омега 3 масните киселини >0,08%. Адитиви во Кг-Вит.А 18,000 ИУ,Вит.Д 1.000 ИУ,Вит.Е 150 мг, ,вит ц 50,00 мг , железо сулфат пентахидрат 60,00 mg ,Цинк оксид 110 мг, железо карбонат 230 мг,Калц. јодат безводm 2,77мг,Манган оксид 40mg,Натриум селенит 0,39 мг и антиоксиданс(ЕЦ) .Да се чува на суво и ладно место.

Земја на потекло:

Италија

Погледни PDF