Praxis

Вашата продавница за храна за миленици

Нарачај го производот

Оставете ваши контакт информации и нашите агенти ќе ве побараат со сите информации околу нарачката.

Proper Toys Adult Maintenance 20 Kg

Цена

2600 ден.

Цена на килограм:

130 ден / 1 KG

Опис

Комплетна храна за одржување на возрасни, минијатурни и мали раси на кучиња.Со лосос,репка и ориз. Состав: риба(лосос 9%), ориз (14%), дехидрирани пилешки и мисиркини протеини (12%), пченка, пченка олупена , пченица олупена, пилешки масти, џимиринки, репка пулпа (3%), суровини и пченка микроб нафта (2%), пивски квасец, дехидрирани пилешки протеини, лен (1,7%), дикалциум фосфат, фрукто-олигосахариди (0,5%).Адитиви за килограм: витамин А 15.000IU, 800I.U. витамин Д3, Витамин Е (сите RAC-алфа-токоферол ацетат) 600mg, витамин Ц 180mg, бакар сулфат пентахидрат 56mg, 280mg цинк оксид, железо карбонат 210mg , калциум јодиран безводен 2,45 mg, манган оксид 36mg, натриум селенит 0,35 мг. Адитиви,антиоксиданси .Аналитички конституенти: сурова протеин 27,00%, сурова влакна 2,50%, сурови масли и масти 17,00%, суров пепел 7,00%, омега 3 масни киселини мин. 0,65%, Омега 6 масни киселини мин. 3,50%, линолова киселина мин.3, 40%, 245 мг цинк / кг. Да се чува во Суво и Ладно место.

Земја на потекло:

Италија

Погледни PDF

ОСТАНАТИ ПРОИЗОВДИ