Praxis

Вашата продавница за храна за миленици

Нарачај го производот

Оставете ваши контакт информации и нашите агенти ќе ве побараат со сите информации околу нарачката.

Real Dog 24 -10 kg-18 kg

Цена

1450 ден.

Цена на килограм:

850 ден / 10 KG

80.56 ден / 1 KG

Опис

Комплетна храна богата со природни состојки Состав-Дехидрирано месо (пилешко 10%), пченка, пченица, пилешко масло, пулпа репка, натриум хлорид,фруктоолигосахариди (FOS) (0,05%), Yucca schidigera (0,01%). Аналитички состав- влага 8% ,сирови протеин 24%,Сирови Влакна 3,5%,Сирови масти и масла 10%,Сирови пепел 9%. Адитиви во Кг- Витамин А И.Е. 10000,Витамин Д3 И.Е. 750,Витамин Е 70 mg ,Железо (железо карбонат) 60 mg,Железо (железо оксид )550 мг,Цинк (цинк оксид) 72 mg ,Бакар (основни бакар карбонат)2,8 mg ,Манган (manganose карбонат) 6 mg,Јод (калиум јодид) 1,3 mg ,Антиоксиданс. Да се чува на суво и ладно место.

Земја на потекло:

Италија

Погледни PDF

ОСТАНАТИ ПРОИЗОВДИ